Robert Douglas Thomas Pattinson, 13 Mayıs 1986 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da doğmuştur. Babası, araba ithalatçısıydı annesi ise bir modellik ajansında çalışmaktaydı. Ayrıca 2 ablası vardır. Çok başarılı filmlerde yer alan Pattinson bu sene kariyerini bir üst çıtaya çıkaracak filmlerde başrol olarak yer aldı. İşte Robert Pattisnson’un oyunculuk kariyeri.

Robert Pattinson’un Oyunculuk Kariyeri

Kariyerinin başlangıcında filmlerde yardımcı rolleri oynamıştır. Rol aldığı ilk film Ring of the Nibelungs olmuştur. 2005 yılında ise ünlü bir oyuncu olmasının önemli sebeplerinden biri olan Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde rol almıştır. 2008 yılında Twilight isimli filmde başrol oynamıştır her ne kadar bu filmi hiç beğenmesek ve başarısız bulsak da Robert Pattinson’un bugün bu kadar ünlü olmasının en önemli sebebidir desek yanlış olmaz. 2019 yılında oynadığı The Lighthouse filminde de Twilight’dan sonra izleyicide iyi bir etki bırakmış Robert Pattinson’un oyunculuk konusunda kendini gerçekten geliştirdiğini göstermiştir. Tüm bunlara geçtiğimiz günlerde vizyona giren bir filmi de eklemiştir.

Tenet ve Batman Filmleri

Yönettiği filmlerle son zamanlarda sık sık kendinden bahsettiren Christopher Nolan’ın Tenet filmi kısa bir süre önce vizyona girdi bu filmde Robert Pattinson’u başrol olarak görüyoruz bu filmde de iyi bir oyunculuk sergilediğine ve oyunculuğunu gerçekten iyi bir seviyeye taşıdığına inanıyoruz. Henüz Covid-19 nedeniyle izleme şansımız olmasada teaser ve fragmanı bizi zaten heyecanlandırmıştı. Eğer Tenet filmini izlediyseniz sizde yorumlar kısmında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Şimdi gelelim Rober Pattinson’un başrol olacağı Batman filmine. Filmin fragmanı birkaç gün önce yayınlandı ve bize soracak olursanız gerçekten çok iyi bir film bizi bekliyor. İzleyici tarafından çok sevilen ve fazlasıyla olumlu tepki alan Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin aksine bu sefer Batman’in biraz daha karanlık tarafını göreceğiz gibi geliyor ayrıca Batman’in dedektiflik yeteneklerini de yakından göreceğimizi düşünüyoruz. Umarız film beklediğimiz etkiyi verir. Son yayınladıkları fragman ile izleyicide gerçekten yüksek bir beklenti oluşturdular. Umarız bu beklentimizi karşılayacak bir film izleriz.

Daha fazla sinema yazımızı okumak isterseniz bu linki takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Enis Yıldız

Mesaj Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir