MSI 2020 İçin İptal Kararı Alındı

Türkiye ve dünya da en çok oynan video oyunu olan League of Legends bu sene önemli bir karara imza attı. Her sene çokça izlenen turnuvalar yapan Riot Games bu seneki turnuvayı erteleme kararından vazgeçip iptal kararı aldı.

Önceki kararı Mayıs ayından Temmuz ayına erteleme olsada şirket bu karardan vazgeçti. Bu durumun sebebinin hala hızla artışına devam eden Covid-19 olduğu bilinirken ulusal ve yerel seyahat yasakları da bu kararda çok büyük rol oynuyor. Yıllardır çok büyük bir kitleye ulaşan bu etkinliğin oyun dünyasında üzüntüyle karşılanmasına rağmen çoğu profesyonel oyuncu kararın yerinde olduğunu düşünüyor. Bu sayede çoğu espor oyuncusunun da turnuvada Covid-19 tehlikesi yaşaması engellendi. Karar ne kadar doğru olsada çoğu League of Legends oyuncusu kararı twitter da protesto etti. Karara ilişikin yazıyı bir alt metinde okuyabilirsiniz.

League of Legend Espor Ekibi Açıklaması

Global League of Legends Esports Ekibi, son birkaç aydır bu değişikliklere ayak uydurmak, çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde rekabet eden bölgesel ligleri desteklemek ve bir sonraki büyük uluslararası etkinliğimiz olan Sezon Ortası Turnuvasını korumak için çok çalışıyor. Bu sıkı çalışmanın bir sonucu, krizin hafifleyeceği, seyahat kısıtlamalarının kaldırılacağı ve harika bir etkinlik sunabileceğimiz umuduyla MSI’yı Mayıs’tan Temmuz’a ertelemekti.

Bununla birlikte, dış risk danışmanlarının modellemesine bakarsak, COVID-19’un dünya çapında yayılması / etkisi veya krize karşı önlem olarak uygulanan seyahat kısıtlamaları ve toplama yasakları, MSI’nin bugünkü tarihine (3 Temmuz) kadar devam edecek gibi görünüyor. 19). Bu modeli ve sağlık otoriteleri, yerel yönetimler, bölgesel ligler ve takımlar, seyahat uzmanları ve diğer paydaşların görüşlerini göz önünde bulundurarak 2020 yılında MSI’yı iptal etme kararı aldık. Oyuncuların, takımların, takımların, ortakların sağlığı için böyle bir kararın gerekli olduğunu düşünüyoruz. , medya ve hayranlar.

Sizde bu yapılan karar hakkında düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz yorumlara davetlisiniz 🙂 Daha fazla oyun haberi okumak için bu linki takip edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edip paylaşımlarımıza destek olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ufuk Karabağ

Mesaj Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir