Apple bugün, iOS 13.6’nın yayınlanmasından bir ay sonra gelen büyük bir güncelleme olan iOS 13.7’yi bazı cihazlar için yayınladı. iOS 13.7, özelliğin açılması için bir uygulamanın indirilmesini gerektirmeyen yeni bir Karşılaşma Bildirimleri Sistemini kullanıma sunan bir güncellemedir. Yazımızdan ios 13.7 yeniliklerini öğrenebilirsiniz.

İos 13.7 telefon görünümü
İos 13.7 telefon görünümü

Iphone iOS 13.7 Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

İOS 13.7 güncellemeleri, Ayarlar uygulamasında tüm uygun cihazlarda kablosuz bağlantı ile indirilebilir durumda. IOS 13.7 güncellemesine ulaşmak için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme kısmına gidin. Apple ayrıca iPadOS 13.7’nin yeni bir sürümünü yayınladı, ancak Pozlama Bildirimleri iPad’de çalışmadığından, ‌iPad‌ güncellemesi hata düzeltmelerine odaklanıyor.

Apple, iOS 13.7 ile birlikte, katılmayı seçen eyaletlerin bir uygulama geliştirmek için iş yapmak zorunda kalmadan bir Exposure Notification sistemi sağlamasına izin veren bir özellik olan Exposure Notifications Express’i ekliyor.

Güncellemeden sonra, iOS 13.7 kullanıcıları Ayarlar uygulamasında (önceden Gizlilik ayarlarında bulunuyordu) “Karşılaşma Bildirimlerini Aç” seçeneğinin bulunduğu yeni bir “Pozlama Bildirimi” bölümü görecekler.

Karşılaşma Bildirimlerini etkinleştirmek, bir kişi izleme uygulaması aracılığıyla özelliğin ülkenizde, eyaletinizde veya bölgenizde olup olmadığını bilmenizi sağlar. Exposure Notifications Express programına katılan alanlarda, kullanıcılar bir uygulamayı indirmeye gerek kalmadan Exposure Notifications özelliğini açabilecek.

Apple bu sabah Maryland, Nevada, Virginia ve Washington, D.C.’nin yakında Exposure Notifications Express’i benimseyeceğini ve gelecekte daha fazla eyaletin gelebileceğini söyledi. Exposure Notifications Express’i kullanmak için iOS 13.7 gerekir ve bazı alanlarda bir uygulama olmadan çalışsa bile, yine de tamamen kabul edilir.

Exposure Notifications Express’e katılmayan alanlarda, Exposure Notifications üzerinde geçiş yapmaya çalışmak, kullanıcıları kendi durumlarında bir kamu sağlığı otoritesi tarafından oluşturulmuş bir uygulamaya yönlendirecek veya onlara Exposure Notifications’ın henüz mevcut olmadığını bildirecektir. kendi alanında.

Apple, asıl odağını iOS 14’e kaydırdığı için iOS 13.7, iOS 13 işletim sisteminin son güncellemelerinden biri olacaktır. Güncelleme yeni iPhone’lardan ayrıştırılırsa veya Ekim ayında, iOS 14’ün önümüzdeki haftalarda piyasaya sürüldüğünü görebiliriz. yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Sizde iOS 13.7 hakkındaki düşüncelerinizi ve iOS 14 ile getirmesini beklediğiniz yenilikleri yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

En beğendiğiniz iOS güncellemesi hangisiydi.

Diğer teknoloji yazılarımız için bu linki takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ufuk Karabağ

Mesaj Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir