Henüz Nvidia’nın satış rakamlarına ulaşamasada oldukça tercih edilen bir marka haline gelen AMD yeni bir adım attı. Hiçbir duyuru yapmadan ortaya çıkan bu habere göre AMD dağ ve şehir bisikleti satışına başladı.

AMD Nvidia’nın RTX 3000 serisi ekran kartlarını piyasaya sürmesinden sonra değişik ve bir o kadar da saçma bir hamle yaptı. Hamlesi ise dağ ve şehir bisikletleri satmaya başladığımı görüyoruz. Çoğu bisikiletten tek farkı ise üzerinde AMD logosu olması.

AMD’nin bu yeni çıkardığı bisikletin diğer tüm bisikletlerden çok büyük bir farkı yok. Hatta sadece üzerinde AMD logosu bulunuyor. Çok tercih edilebilir bir bisiklet gibi durmasada AMD marka fanları bu bisikleti alacak gibi duruyor.

AMD’nin Yeni Çıkardığı Bisikletin Fiyatı

Bisikleti almak isteyenlere kötü bir haberimiz var. Bisikletin fiyatı 299 $ bandından satışa sunuldu. Hem de Amerika’da herhangi bir yere gönderim için ücreti ise 50 $. Bu yüksek fiyatların tüketici kaçırması gibi bir yönü var ama genede logosu için bu bisikleti almayı tercih edecek büyük bir topluluk var. Bu fiyatları Türk Lirasına çevirdiğimizde ise sadece satış başlangıç fiyatı olarak 2.250TL gibi yüksek bir fiyat karşımıza çıkıyor. Tabiki bu fiyata vergiler dahil değil. Yayınlanan bir haberede göre bu bisikletin ihracatı yapılmayacak. Bu adımıyla da birilikte bazı AMD fanlarının kalbi kırılacak gibi duruyor.

AMD Logosuyla Sergilenen Bu Bisikletin Görünümü

AMD Bisiklet Satışı

Turuncu rengiyle hoş bir görünümü katan bu bisikletin ortalama boyutu çoğu bisikletle aynı. Çok farklı bir tasarım tercih etmeyen AMD sırf logosu için yüksek bir fiyatla satışa sunduğu çoğu tüketici tarafından kabul ediliyor. Ama genede kullanıcı deneyimine göre konforlu bir oturağı olduğu söyleniyor. Bu özellikler bir bisikleti almak için yeterli olmasada bazı kullanıcılıarı cezbedecek gibi görünüyor.

Bisiklet satışının yanı sıra AMD çok yakın bir zamanda asıl işi olan yeni bir işlemci ve ekran kartı satışa sunacak. Muhtemel tanıtacakları işlemcinin Zen 3 Ryzen GPU olacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra yeni ekran kartlarıda tanıtacağını biliyor.

Biz bu hamleyi çok iyi göremedik. Siz de bu bisiklet hakkında fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Daha fazla teknoloji yazısı için bu linke bakabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ufuk Karabağ

Mesaj Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir